Альтернативне опалення: п’ята пара шкарпеток більше не знадобиться

П’ять пар шкарпеток, два светри, обігрівачі – і все одно якось зимно. Така історія часто трапляється в міжсезоння, коли опалення ще не ввімкнули. А якщо теплоносій неякісний, то це може бути й тоді, коли батареї формально уже теплі. Біда, що лише формальні.

До нас звернулася родина, яка страждає від ніби теплих, а реально ледь живих батарей. Єдиний спосіб допомогти людям, що замерзали в квартирі – встановити альтернативне джерело опалення, що ми й зробили.

Суть проєкту

Спершу визначили місце врізки у систему опалення – загальний коридор, який прилягав до гардеробу. Саме у гардеробній ми встановили котел, отже він абсолютно не помітний за вішаками.

Врізка в наявну систему

У квартирі уже був завершений ремонт. З одного боку, через це нам довелося акуратно зняти плитку в коридорі, щоб врізатись у розводку в підлозі. З іншого боку, розводка трубопроводів, до якої ми підключились – нова, системи REHAU, добре змонтована. Отже можна спокійно закрити місце врізки та не боятись протікань.

Котел для обмеженого простору

Обрали модель «KOSPEL» EKCO.L2 потужністю 8 кВт. Її основні переваги:

  • компактність, товщина 153 мм. Це дозволило нам якісно сховати агрегат у гардеробній;
  • достатня потужність та економічність.

Правда, ця модель не передбачає розширювального баку, який обов’язково має бути в опалювальній системі закритого типу. Ми підібрали його окремо –AQUATICA на 8 л, розрахувавши так, щоб він не виступав за контури котла. Вийшла потужна і компактна система.

На вході в котел поставили фільтр від бруду, щоб система довше працювала без проблем.

Змонтували відсічну запірну арматуру.

Як економимо

Звісно, всіх хвилюють рахунки за електрику. Індивідуальне опалення, де ви регулюєте температуру власноруч, дає для цього набагато більше можливостей, ніж коли температуру визначає хтось за межами оселі.

В нашому випадку передбачено дві можливості для економії:

  • кімнатний регулятор Auraton 2021, який дозволяє гнучко налаштовувати роботу системи;
  • робота в парі з двозонним лічильником.

Такий лічильник дозволяє оплачувати спожиту електрику за різними тарифами вдень і вночі. Власники квартири можуть вмикати опалення на ніч, коли платня вдвічі нижча, і вимикати вдень. Це особливо зручно, якщо всі йдуть на роботу.

Впізнали свою ситуацію – звертайтесь. Допоможемо повернути в квартиру давно забуте тепло.