Завершили стадію проєкту «Тепла підлога» – прокладення трубопроводів. Власник квартири вирішив відмовитись від всіх інших видів опалення, і обігрівати оселю тільки за допомогою цієї системи.
Змонтували труби методом «равлика»: він дозволяє зберігати баланс між підвідними і відвідними трубами, не втрачаючи тепло. Кріплення типу «гарпун» забезпечують надійну фіксацію до підлоги.
Тут – схема, що була розроблена для цієї квартири.

А ось так виглядають труби в різних частинах помешкання.

Після опресовки системи та гідравлічних випробувань можна робити стяжку і починати укладання покриття. Квартира буде теплою, і не доведеться обігрівати вулицю у +18, тому що тільки власники вирішать, коли починати обігрів.
Зараз перехід на індивідуальне опалення стає все актуальнішим, але зазвичай йдеться про котел та радіатори.
Переваги теплої підлоги – рівномірний прогрів приміщення, відсутність протягів, економія енергії, можливість прогрівати різні кімнати по-різному. Крім того, тепла підлога не сушить повітря і не займає місце, як радіатори.
Кому ми могли б порадити цей спосіб:
- тим, хто тільки збирається заселятись у нову квартиру, і починає капітальний ремонт;
- тим, хто хотів би перейти на індивідуальне опалення;
- мешканцям досить просторих квартир.
Конкретні строки укладки залежатимуть від вашої площі та складності проєкту.
Кому тепла підлога точно не підійде, так це людям, які нещодавно зробили капітальний ремонт. Адже для того, щоб покласти труби, доведеться знімати стяжку і знову заливати її. Крім того, монтаж типу «равлик» не підходить для малогабаритних квартир: на малій площі, наприклад, в коридорі чи ванній зробити його буде надто складно.
Звертайтесь! Обговоримо вашу теплу підлогу.

